Haberler / BKM Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
26.08.2017

Bültene ait dosyalar

Temassız Ödemeler ile bayramda İDO seferleri daha hızlı, daha avantajlı

26 Ağustos – 10 Eylül 2017 tarihleri arasında İDO'nun Eskihisar ve Topçular seferlerinde tüm bankalara ait temassız özellikli kredi ve banka kartları ile yapılacak tek yön geçişler 45 TL yerine 35 TL olacak.
 
Bankaların ortak platformu Bankalararası Kart Merkezi (BKM), İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ile yaptığı işbirliğiyle “temassız ödeme” seçeneğini tercih eden kart kullanıcıları için  kazandıran kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Otomobil, minivan, jip, minibüs, midibüs (1-20 yolcu), kamyonet (4.000 kg altı) tipi araçların yararlanabileceği kampanyada temassız ödeme seçeneğini kullananlar, yolculuklarına 10 TL'lik indirim ayrıcalığı katacaklar.
 
Son gün 10 Eylül
Bayram yolculuklarını daha hızlı ve avantajlı hale getirecek kampanya kapsamında temassız kart sahipleri, İDO'nun Eskihisar ve Topçular araba vapuru seferlerinde tüm bankalara ait temassız banka ve kredi kartları ile yapacakları tek yön geçişlerde 45 TL yerine 35 TL ödeyecekler. Kampanya 10 Eylül tarihine kadar sürecek.
 
Alışverişin hızlı ve kolay yolu
Temassız ödemeler, nakit paraya göre 7 saniye daha hızlı ödeme imkânı sunarken, kart kullanıcıları kartlarını ellerinden bırakmadan hızlı, güvenli ve hijyenik ödeme deneyiminin keyfini yaşıyorlar.

Kampanya koşulları
  • Kampanyaya tüm bankalara ait temassız özellikli kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli asıl ve ek kartlar dahildir.
  • Kampanya indirimi sadece temassız olarak yapılan ödemeler için geçerlidir.
  • Kampanyada kazanılan 10 TL indirim, Eskihisar ve Topçular gişelerinden yapılan temassız ödemelerde anında uygulanacaktır.
  • Kampanya ilk 5.000 araç ile sınırlıdır.
  • Kampanyaya dahil olan araç sınıfları aşağıdaki tabloda ifade edildiği gibidir:
 
Sınıf Araç Tipleri
1 Otomobil, Binek araç (Otomobil Ruhsatlı)
1+ Minivan (Kamyonet Ruhsatlı)
2 Jip, Arazi taşıtı, Minibüsler, Midibüs (1-20 Yolcu), Kamyonet vb.
 
 
 
 
 
 
 


İlgili kişi:
Ayşe Ekin Gündüz
Marjinal Porter Novelli
0 (212) 219 29 71
0 (533) 921 43 53
ayseg@marjinal.com.tr

 
 


  Share  Paylaş
BKM
Hakkında
1990 yılında 13 kamu ve özel Türk bankasının ortaklığıyla kurulan, hâlihazırda 29 bankanın üyesi olduğu Bankalararası Kart Merkezi‘nin (BKM) faaliyetleri, ödeme sistemleri içerisinde; nakit kullanımı gerekmeksizin her türlü ödemeyi veya para transferini sağlayan veya destekleyen sistem, platform ve altyapıları oluşturmak, işletmek ve geliştirmektir. Kredi kartı ve banka kartı uygulaması içinde bulunan bankalar arasında uygulanacak prosedürleri geliştirmek, standardizasyonu sağlamaya yönelik çalışmalar yaparak kararlar almak, Türkiye genelinde uygulamalar ile yurt içi kuralları oluşturmak, bankalar arasındaki takas ve hesaplaşmayı yürütmek, yurt dışı kuruluş ve komisyonlarla ilişkiler kurmak ve gerektiğinde üyelerini bu kuruluşlarda temsil etmek, halen her banka tarafından devam ettirilen işlemleri daha güvenli, süratli ve daha az maliyetli tek bir merkezden yürütmek, BKM’nin ana faaliyetleri arasında yer almaktadır. 2012 yılında hayata geçirilen BKM Express; BKM, bankalar ve e-ticaret dünyasının önde gelen firmalarıyla birlikte geliştirilen, İnternet alışverişlerini hızlı, kolay ve keyifli hale getiren bir ödeme sistemidir. Troy ile birlikte ise Türkiye kartlı ödeme sistemlerinde yeni bir dönem başlamıştır ve BKM, 1 Nisan 2016 tarihinde “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi Troy”u hayata geçirmiştir. Şirket, 2023 yılında “nakitsiz bir toplum” hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir.