Haberler / Otsimo Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
17.08.2017

Bültene ait dosyalar

Otsimo Amerika'ya açıldı
John Ellis ‘Jeb' Bush'la bir araya geldi

 
Otizm sendromlu çocuklara ücretsiz eğitsel oyunlar ve çocukların ailelerine yapay zekaya dayalı kontrol imkanı sunan mobil platform Otsimo, sadece altı startup'ın yer alabildiği New York'ta gerçekleşen Chobani Accelerator'a katıldı. Önemli isimlerle bir araya gelen Otsimo, ABD'li iş adamı, politikacı, eski Florida valisi John Ellis "Jeb" Bush'la görüştü.
 
Otizmli çocukların yoğun ve kaliteli bir eğitim almaları için çocuklara gereken ve eksik kalan eğitimin akıllı cihazlar aracılığıyla evde verilmesini sağlayan mobil uygulama Otsimo, Chobani CEO'su Hamdi Ulukaya tarafından Türkiye'deki girişimcilere yönelik olarak başlatılan Girişimci Adayı ve Startup Destekleme Programı olan "Hamdi Ulukaya Girişimi - Chobani Accelerator" kapsamında Amerika'ya gitti. Program kapsamında pek çok önemli kişi ve kurumla görüşmeler yapan Otsimo, ABD'li iş adamı, politikacı, eski Florida valisi olan, eski ABD Başkanı George W. Bush'un kardeşi ve eski ABD Başkanı George H. W. Bush'un oğlu John Ellis "Jeb" Bush'la da bir araya geldi. Görüşmede Jeb Bush'un otizmle alakalı girişimi için işbirliği konuşuldu.
 
New York'ta düzenlenen programa, Türkiye'de herhangi bir ticari ürün ya da hizmeti pazara çıkarmış ve bu girişimi dünya pazarına taşıma hayali kuran altı startup gitmeye hak kazandı.
 
Program süresi boyunca birçok büyük veri ve eğitim teknolojisi startupları ile işbirliği fırsatı elde eden Otsimo, dünyanın en büyük otizm vakfı olan Autism Speaks'le resmi görüşmelerde bulundu. Bunun yanı sıra Harvard Business Angels'dan yatırımcılarla görüştü.
 
Program kapsamında Knewton, Google Healthcare, Venture for America gibi dev oluşumlarla iletişime geçtiklerini söyleyen Otsimo CEO'su Hasan Zafer Elcik bu programın önemini şu sözlerle anlatıyor: “Startup Destek Programı'na katılan şirketlere Chobani'nin New York SoHo'daki Kuluçka Merkezi'nde kendileri için ayrılan özel alanda şirketlerini Amerika'ya taşıma olanağı sunuluyor. Özellikle Otsimo'yu Amerika'da büyütmek için yaptığımız çalışmalar da bizim için çok değerliydi. Sadece iş geliştirmekten öte iş birlikleri kurarak ilerlemeye çalıştık. Gerek yatırım gerek otizm alanındaki görüşmelerimizin tamamı bu yönde ilerlemek üzere yapıldı. Önümüzdeki altı aylık dönemde Amerika pazarında Otsimo ismini otizm eğitiminde en iyi hale getireceğiz.”
 
 
İlgili Kişi
Cumhur Karabacakoğlu
cumhurk@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
Otsimo hakkında
Otsimo otizmli çocukların yoğun ve kaliteli bir eğitim almaları için çocuklara gereken ve eksik kalan eğitimin tablet bilgisayarlar aracılığıyla evde verilmesini amaçlar. Otsimo Çocuk, eğitsel oyunlar içeren bir uygulamadır. Bu uygulama birçok oyunu içinde barındıran bir platformdur. Çocuğun yaşına ve eğitim durumuna göre oyunlar sırayla açılmakta bu sayede eğitim çocuğun durumuna göre şekillenmektedir. Oyunların tamamı “Uygulamalı davranış analizi” (ABA: Applied Behavior Analysis) temel alınarak hazırlanmaktadır. Otsimo Aile, ailelere çocuğuyla ve uygulamayla alakalı tüm bilgi ve seçeneklere ulaşabilecekleri platformdur. Bu uygulama sayesinde aileler Çocuk uygulamasını uzaktan kontrol edebilirler ve eğitimde tam erişeme sahip olurlar. Aileler çocukları hakkında derin analizler sonucunda ortaya çıkan tavsiyeler ve istatistiklere ulaşmaktadır. Yine yapay zeka sayesinde çocukların durumuna özel öğrenim metodu oluşturulur.

 


  Share  Paylaş
Otsimo
Hakkında
Otsimo, otizm sendromlu çocuklara ücretsiz eğitsel oyunlar ve bu çocukların ailelerine yapay zekaya dayalı kontrol imkanı sunan mobil bir platformdur. Otizmli çocukların yoğun ve kaliteli bir eğitim almaları için çocuklara gereken ve eksik kalan eğitimin akıllı cihazlar aracılığıyla evde verilmesini amaçlar.