Haberler / BinRota Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
14.08.2017

Turizm acenteleri işlerini BinRota Turizm ile büyütüyor
 
Sektöre getirdiği yenilikçi bakış açısı ile öne çıkan tur operatörü markası BinRota, yılın ilk ayındaki yurtdışı turizm pazarını değerlendirdi: “Türklerin en çok tercih ettiği uzak bölge: Latin Amerika”
 
Yurtdışı turizm pazarı gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Türk gezginlerin özellikle uzak destinasyonlara gösterdiği ilgideki artış dikkat çekiyor. Yaklaşık üç sene gibi kısa bir sürede turizm şirketlerinin en önemli çözüm ortağı olan ve hızlı büyümesiyle yurtdışı turizm pazarının yüzde 70'inden fazlasına dokunan BinRota, Türkiye'nin her yerindeki seyahat acentelerine farklı turlar ve konseptler sunuyor.
Yılın ilk altı ayındaki yurtdışı turizm pazarını değerlendiren BinRota, Türklerin uzaklardaki favori destinasyonunun Latin Amerika olduğunu açıkladı.
 
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan BinRota Marka Müdürü Bora Dişöz “2017'nin yurtdışı turizm pazarı için çok hareketli bir yıl olacağının işaretlerini sene başından alıyorduk. Biz de planlamamızı buna göre yapmıştık. Yılın ilk yarısında sırasıyla; Küba, Arjantin-Brezilya, Güney Afrika, Vietnam-Kamboçya, Hindistan, Kuzey Amerika en çok tercih edilen uzak destinasyonlar oldu.” diye konuştu.
 
Anadolu'dan uzak destinasyonlara ilgi büyük
BinRota'nın ortaya koyduğu iş modeliyle Türkiye'nin her yerinden acenteler müşterilerine birçok tur ve destinasyon alternatifi sunuyor ve bu sayede işlerini büyütebiliyorlar. Seyahatin tüm operasyonuyla BinRota ilgilenirken markalar pazarlama faaliyetlerine daha çok ağırlık verebiliyor. Bu durum özellikle Anadolu'daki acentelere büyük fayda sağlıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir dışında Gaziantep, Adana ve Bursa'yı da çok gezilen şehirler kategorisine alabiliriz” diyen Dişöz, “Artık birlikte çalıştığımız acenteler uzak destinasyonlara çok rahatlıkla tur düzenleyebiliyor. Bu işbirliği sayesinde rekabetçi fiyatlarla daha kaliteli hizmet sunuyoruz.” diye konuştu.  
 
2017 yılı ikinci yarısında sektörde yurtdışı tatil talebinin artarak devam edeceğini söyleyen Dişöz, sözlerine şöyle devam etti:
“Dünyadaki turizm trendleri çok hızlı bir değişim içerisinde. Türk gezginler ise bu değişimi çok yakından takip ediyorlar ve Türkiye'deki hizmet sağlayıcılarının bu değişime çok hızlı bir şekilde ayak uydurmalarını ve destinasyonları buna göre önermelerini bekliyorlar. Bu noktada devreye bir operatör markası olan BinRota olarak biz giriyoruz. Yılın 12 ayı ulaşılabilir destinasyonlarla turizm acentelerinin tüm operasyon yükünü üstleniyoruz. Tüm seyahat severlere görmeleri gereken büyülü dünyaları yılın her zamanında görebilme imkânı sağlıyoruz. Bu sayede uzak şehirler için uzak tur tarihleri nedeniyle iptal edilen tatil planlarına çözüm oluyoruz. Sunduğumuz turların en önemli paydaşımız olan seyahat acentelerini de memnun ettiğini görüyoruz. Tüm acentelerle eşit mesafede çalışarak işlerinin BinRota farkıyla daha hızlı büyümesini sağlıyoruz. Seyahat acenteleriyle kurduğumuz bu işbirliğinin her geçen gün güçleneceğine inanıyoruz.”
 
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 

BinRota hakkında
BinRota, uzak destinasyonlarda ekonomik yurt dışı paket tur organizasyonu ihtiyacıyla kurulan, acentelere yenilikçi fikirler ve sonuç odaklı çözümler getirerek çözüm ortağı olmayı hedefleyen bir tur operatörüdür. Ağırlıklı olarak uzak destinasyon turlar düzenlemekle birlikte keşif severlere dünyanın dört bir yanına keyifle seyahat edebilecekleri tur seçenekleri sunarak sektörde fark yaratan bir firma olmayı amaçlar. Tur öncesi ve sonrası tüm detayları iyi analiz ederek profesyonel bir planlama gerçekleştiren BinRota, müşteri odaklı çalışma anlayışını benimser ve çözüm ortaklarının müşteri memnuniyeti hassasiyetine önem verir. www.binrota.com
 
 
 


  Share  Paylaş
BinRota
Hakkında
BinRota, uzak destinasyonlarda ekonomik yurt dışı paket tur organizasyonu ihtiyacıyla kurulan, acentelere yenilikçi fikirler ve sonuç odaklı çözümler getirerek çözüm ortağı olmayı hedefleyen ve Gazella Turizm çatısı altında faaliyet gösteren bir tur operatörüdür. Ağırlıklı olarak uzak destinasyon turlar düzenlemekle birlikte keşif severlere dünyanın dört bir yanına keyifle seyahat edebilecekleri tur seçenekleri sunarak sektörde fark yaratan bir firma olmayı amaçlar. Tur öncesi ve sonrası tüm detayları iyi analiz ederek profesyonel bir planlama gerçekleştiren BinRota, müşteri odaklı çalışma anlayışını benimser ve çözüm ortaklarının müşteri memnuniyeti hassasiyetine önem verir.