Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.04.2019

Bültene ait dosyalar

Volkswagen Groupe Retail France, WAN performansı ve yönetimini iyileştirmek için Fortinet'in güvenli SD-WAN çözümünü tercih etti

 Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet (NASDAQ: FTNT), Volkswagen Grubu bünyesinde yer alan Fransa'nın lider perakende grubu Volkswagen Groupe Retail France (VGRF)'ın Fortinet'in FortiGate Secure SD-WAN çözümünü tercih ettiğini duyurdu. Böylece VGRF, SD-Branch'ın kapsamını şubeleri genelinde artırarak güvenli LAN ve WAN entegrasyonunu gerçekleştirdi.

Fortinet Security Fabric'in bir parçası olan Fortinet yeni nesil güvenlik duvarlarının sağladığı SD-WAN yetenekleri, VGRF'nin coğrafi olarak dağıtık olan WAN'lar arasında bağlantı kurulmasına yardımcı olan bir hibrit WAN çözümü benimsemesini ve MPLS hatlar dahil olmak üzere birbirinden farklı linkler üzerine trafiği yönlendirmesini mümkün kıldı. Fortinet'in yönlendirme, WAN optimizasyonu, uygulama kontrolü ve yeni nesil güvenlik gibi farklı özelliklerini tek bir platform üzerinden bir arada sunan FortiGate Secure SD-WAN çözümü, VGRF'nin WAN ve güvenlik sistemlerini tek bir arayüz üzerinden yönetmesini sağlıyor. Böylece, VGRF, WAN üzerindeki trafiğini ayrıştırabiliyor, gecikme sürelerini yönetebiliyor ve iş-kritik uygulamalarını önceliklendirebiliyor.

Fransa'da 70'ten fazla şehirde bulunan, 2 bin 300'ü aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren VGRF, geçtiğimiz dört yıl içinde, tüm şubelerindeki konfigürasyonların standart hale getirilmesi dahil olmak üzere, iş hedefleri doğrultusunda ağ altyapısını modernize etti. VGRF, ölçeklenebilir ve güvenilir özelliklere sahip kapsamlı ve derinlikli çözümler sunan bir güvenlik sağlayıcısı arayışı içindeydi. Bu sebeple, şirket, FortiGate Yeni Nesil Güvenlik Duvarı, FortiManager ve FortiAnalyzer dahil olmak üzere, son teknoloji ürün ve çözümlerin yer aldığı Fortinet Security Fabric'i hayata geçirdi.
 
İlgili Kişi: 
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0 533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr

Fortinet Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 385 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.comFortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.

 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.