Haberler / VMware Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
17.05.2018

Bültene ait dosyalar

VMware Virtual Cloud Network ile Dijital Çağ networking'ini bir adım ileri taşıyor
 
Virtual Cloud Network, tüm iş sistemleri için uçtan uca yazılım tanımlı ağ mimarisi sağlanmasında geniş sektör desteğine sahip.
 
VMware NSX networking ve güvenlik portföyü, Veri Merkezi, Şubeler, Bulut ve Sınırdaki  geleneksel ve modern uygulamalar için kesintisiz, geniş kapsamlı bağlanırlık ve güvenlik sunuyor.
 
VMware, Networking ve Güvenlik biriminin başına geçen sektörün deneyimli ismi Tom Gillis'e hoş geldin diyor.
 
17 Mayıs 2018 – Kurumsal yazılım alanının yenilikçi öncülerinden VMware, Inc. (NYSE: VMW) networkingin geleceğine dair vizyonunu açıklayarak Virtual Cloud Network'ü tanıttı.  Virtual Cloud Network, günümüz hiper-dağıtık dünyasında, kurumların tüm network genelinde uygulamalar, veriler ve kullanıcılar arasında bağlantı kurmalarını ve güvenliği sağlamalarını mümkün kılacak dijital bir kurumsal sistem sunuyor.
 
VMware bu vizyonu gerçekleştirmek için yazılım tanımlı veri merkezi, şube, bulut ve telekominikasyon ortamları genelinde uygulamaların ve verilerin kesintisiz, geniş kapsamlı bağlantısı ve güvenliğini sağlayacak VMware NSX networking ve güvenlik portföyünü duyurdu. Dijital dönüşüm ve yenilikçi teknolojinin global öncüleri VMware'nin bu vizyonuna ve NSX portföyü lansmanına desteklerini ifade ettiler.
 
The NSX portföyünün kaynak yaturumlarıyla birlikte sunduğu yeniliklerden bazıları şöyle:
 
  • VMware NSX Data Center ve VMware NSX Cloud'un VMware NSX SD-WAN entegrasyonu
  • Microsoft Azure'da çalışan uygulamalar için NSX Cloud desteği  
  • Konteynerleştirilmiş bulut içinde çalışan ve bare metal uygulamaları için NSX Veri Merkezi desteği
  • NSX Veri Merkezindeki dağıtık iş yükleri için Telco/NFV ve networking performans optimizasyonları
 
VMware Ürün ve Bulut Hizmetleri Direktörü Rajiv Ramaswami “Networking'in geleceği yazılım, geleceğin networkü de Virtual Cloud Network'tür. VMware müşterilerine uygulamaları ve kullanıcıları arasında bağlantı kurmaları ve güvenliği sağlamaları için yarının yazılım tanımlı Virtual Cloud Network'ünü bugünden kurmalarına yardımcı oluyor. Yeni NSX networking ve güvenlik portföyü sayesinde müşterilerimize yazılım tabanlı, esnek, programlanabilir ve doğası gereği daha güvenli bir dijital iş sistemiyle Virtual Cloud Network'ü kurmalarına yardımcı oluyoruz” şeklinde konuştu.
 
 
Virtual Cloud Network: Önümüzdeki 20 Yılın Yeni Network Yaklaşımı
Şirketler, müşterileri, paydaşları ve çalışanları için daha iyi çözümler sunabilmek ve daha iyi iş sonuçları elde etmek için dijital dönüşüme yatırım yapıyor.  Şirketlerin merkezileşmiş veri merkezlerinden çok dağıtık uygulamalara ve uç bilişimdeki veri merkezlerine yönelmesiyle bu çabalar networking ve güvenlik çözümlerinde yeni bir seviyeyi beraberinde getiriyor.
 
 
Virtual Cloud Network, iş yükünün büyük çoğunluğunun veri merkezlerinin dışına taşındığı bir çağda, şirketlere uygulamalar ve veriler arasında bağlantı kurmalarını, uygulama ve verilerin servisini iyileştirmelerini ve daha iyi bir güvenlik elde etmelerini sağlıyor. Virtual Cloud Network aracılığıyla müşteriler, nerede olurlarsa olsun uygulamalara ve verilere hizmet sunabilecek uçtan uça yazılım tabanlı ağ mimarisi elde edebilecekler. Virtual Cloud Network, global ölçekte uçtan uça çalışarak, bulunulan konumdan ya da fiziksel altayapıdan bağımsız olarak uygulamalar ve veriler için kesintisiz, geniş kapsamlı bağlantı ve güvenlik sunacak. Virtual Cloud Network şirketlerin rotalarını dijital işletmeciliğe çevirmelerine imkan tanıyacak ve bugünün mevcut networking teknolojilerinin değerini kullanarak network karmaşıklığını önemli ölçüde azaltarak dijital dönüşümden tam fayda sağlamalarına imkan tanıyacak.
 
 
VMware Yazılımda Networking ve Güvenlikle İş Dönüşümünü Bir Adım Öteye Taşıyor
VMware NSX networking ve güvenlik portföyü, Virtual Cloud Network'ün bağlantısı, güvenliği ve çalışması için ortak bir işletim ortamı sağlıyor. Portföy, veri merkezi, şubeler, bulut ve telekomünikasyon ortamları için yeni ve geliştirilmiş özellikler içeriyor ve geleneksel ve modern uygulama çerçeveleri için desteği geliştiriyor. VMware NSX portföyü sayesinde müşteriler özel veri merkezleri, AWS, Azure ve IBM Cloud genelinde kesintisiz networking ve güvenlik yönetimiyle tanışacak.
 
 
Network İşlemleri, Yönetim ve Görünürlük
VMware, müşterilerinin 360 derece görünürlüğe sahip operasyonel otomasyon yoluyla performans geridönüşleri sağlayan tamamen kapalı döngü, hedef tabanlı bir sistem ve proaktif ve öngörü odaklı analizler sayesinde hızlı çözüm olanakları elde etmelerini sağlar. VMware vRealize Network Insight, müşterilere özel ve genel bulut ortamlarıyla sanal ve fiziksel ortamlarda konumlandırılmış servisler içindeki tüm bileşenlere dair tam bir görünürlük imkanı sunar. VMware vRealize Suite, kapalı döngünün kaynak ve hizmet organizasyon işağlarına entegrasyonu için önceliklendirilmiş uyarı bildirimlerinin yanı sıra network kaynaklarının sağlığı, performansı ve kapasitesi noktasında sürekli ve neredeyse gerçek zamanlı veri sağlamalarını mümkün kılar.
 
 


  Share  Paylaş
VMware
Hakkında
Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture'ın™ yanı sıra veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkân tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır. www.vmware.com