Haberler / Red Hat Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
05.05.2017

Bültene ait dosyalar

Turkcell'den Orhan Bıyıklıoğlu Red Hat'in 2017 Yılın Yetkili Profesyoneli seçildi
 
Bıyıklıoğlu'nun Red Hat OpenStack Platformu ve Red Hat OpenShift Konteyner Platformu dahil olmak üzere Red Hat teknolojilerini kullanırken sergilediği fikir liderliği ve yenilikçi yaklaşımı nedeniyle bu ünvanı kazandığı belirtildi.
 
Dünyanın lider açık kaynak çözümleri sağlayıcısı Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), Turkcell'de (İstanbul) kıdemli sistem yöneticisi olan Orhan Bıyıklıoğlu'nun 2017 Yılının Red Hat Yetkili Profesyoneli seçildiğini duyurdu. Her yıl verilen ödül bu alanda sıradışı bir zeka, titiz çalışma ve uzmanlık sergileyen bir Red Hat Yetkili Profesyoneline veriliyor. Bu yılki ödüle layık görülen Bıyıklıoğlu'na ödülü Boston'da düzenlenen 2017 Red Hat Summit'te takdim edildi.
 
Bıyıklıoğlu hem Red Hat Yetkili Sistem Yöneticisi, hem de Red Hat Sertifikalı Mühendis olmasının yanı sıra Sunucu Sağlamlaştırma alanında Red Hat Uzmanlık Sertifikasına da sahip. Bıyıklıoğlu Turkcell'de, şirketin birleşik teknoloji çözümlerinin içine Red Hat teknolojilerinin katılmasında rol oynadı. 
 
Bıyıklıoğlu aldığı eğitimin ardından sağlam ve esnek bir BT altyapısının tasarlanması, kurulması ve bakımının yanı sıra maliyet tasarrufu sağlanmasına da yardımcı oldu. Bıyıklıoğlu 10 yıl önce Turkcell'e katıldığında, farklı sağlayıcılardan gelen 40'tan fazla sunucu üzerinde çalışan 20'yi aşkın kritik veritabanı iş yükünü konsolide eden sunucu mimarisini tasarlayıp kurarak Turkcell'in Red Hat Enterprise Linux'a başarısıyla geçmesini sağladı.  Bıyıklıoğlu'nun çabaları sayesinde Turkcell şu anda Red Hat OpenShift Konteyner Platformu, Red Hat OpenStack Platformu ve Red Hat Ansible gibi bir dizi Red Hat teknolojisiyle başarıdan başarıya koşuyor.
 
Red Hat Sertifikasyon Müdürü Randy Russell ödül hakkında şu değerlendirmelerde bulunuyor: “Her yıl Red Hat Yılın Yetkili Profesyonelini seçerken adayların sadece Red Hat teknolojilerine hakimiyetini ve teknik başarılarını değil, bilgilerini başkalarıyla paylaşma konusundaki çabalarını da değerlendiriyoruz. Hem Red Hat Yetkili Sistem Yöneticisi, hem de Red Hat Sertifikalı Mühendisi Orhan Bıyıklıoğlu Red Hat teknolojilerinin Turkcell'de kurulup çalışmasını sağlamıştır. Tüm Red Hat'liler olarak “Tebrikler Orhan!” diyoruz.”  
 
Turkcell kıdemli sistem yöneticisi Orhan Bıyıklıoğlu ise, “ Red Hat sertifikalarının sektörde çok güçlü bir itibarı var çünkü performansı temel alan bir sertifika. Adaylar sınav esnasında kendilerine o anda verilen görevleri başararak bu alandaki bilgi ve becerilerini somut olarak kanıtlamak zorunda. 2017 yılının Red Hat Yetkili Profesyoneli seçildiğim için gurur duyuyor, Red Hat sertifikası almamı sağladığı için şirketim Turkcell'e teşekkür ediyorum”  diyor.
 
İlgili kişi
Esra Şavkın

Porter Novelli 
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr

 
Red Hat hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur. http://www.redhat.com
 
 


  Share  Paylaş
Red Hat
Hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur.