Haberler / Red Hat Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
21.08.2017

Bültene ait dosyalar

Red Hat OpenShift konteyner platformunun son versiyonu ile bulut güvenliği ve uygulama istikrarı artıyor
 
Kurumsal Kubernetes platformuna eklenen yeni konteyner güvenlik ve uyum özellikleri, çoklu bulut ortamlarındaki uygulamalara ve hizmetlere istikrar getiriyor.
 
Dünyanın lider açık kaynak çözümleri sağlayıcısı Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), Red Hat'in kurumsal sınıf Kubernetes konteyner uygulama platformunun son versiyonu olan Red Hat OpenShift Container Platform 3.6'nın kullanıma alınabileceğini duyurdu. Copel Telecom gibi dünya genelinde pek çok kurum dijital dönüşüm yolculuklarında ilerlerken bulut yerlisi uygulamalara geçiş yapıyor fakat daha yüksek uygulama güvenliği, uyum ve hizmet istikrarı gibi kritik BT gereksinimleri hala tam olarak karşılanabilmiş değil. Red Hat OpenShift Container Platform 3.6, yeni PCI-DSS uygulanabilirlik kılavuzu ve detaylı ağ politikaları ve kontrolü sayesinde bu güçlüklere çözümler getiriyor; platformda ayrıca hibrit ve çoklu bulut kurulumlarında istikrarlı uygulamalar geliştirmek üzere tasarlanan yeni özellikler de yer alıyor.
 
Red Hat OpenShift Container Platform 3.6, Kubernetes 1.6, Red Hat Enterprise Linux ve entegre docker konteyner çalışma sürelerini temel alan, kurum için hazır konteyner platformu sunuyor.  Hem docker hem de Kubernetes projelerinin lider katkı sağlayıcısı olan ve bu açık kaynak teknolojilerini bir araya getiren Red Hat, dünya lideri kurumsal Linux platformundan güç alan tutarlı, güvenilir ve daha emniyetli konteyner çözüm desteği sayesinde müşterilerin yeni hizmetleri daha hızlı bir şekilde devreye almasına yardımcı oluyor.
 
Artırılmış güvenlik ve uyum
Ne kadar kapsamlı bir inovasyon olsa da modern, bulut yerlisi uygulamalar da geleneksel uygulamalarda olduğu gibi yüksek seviye ve hassasiyette güvenliğe ihtiyaç duyuyor. Kurumların hem konteyner hem de işletim sistemi seviyesinde daha emniyetli işlemler yapabilmelerine yardımcı olan Red Hat OpenShift Container Platform 3.6, kurumsal güvenliği ve uyum prosedürlerini kapsayacak şekilde tasarlanmış birçok yeni ve zenginleştirilmiş özellik içeriyor:
  • A PCI DSS ürün uygulanabilirliği kılavuzu, kredi kartı bilgilerini alan, işleyen, depolayan ve ileten kurumların Ödeme Kartları Endüstri Veri Güvenliği Standardı'nın (PCI DSS) Red Hat OpenShift platformunu nasıl etkilediğini ve bu çözümü kullanırken nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlamalarını sağlar.
  • Gizli bilgi şifreleme ve imzalı görüntü arka uç depolamadaki durağan gizli verilerin şifrelenmesine yardımcı olur. OpenShift 3.6, platform yöneticilerinin projelerdeki görsel içerikler üzerinde imza kullanmalarını mümkün kılarak, özel sistemler üzerinde çalışan yazılım kullanıcılarının sadece orada çalışmalarını sağlar.
  • NetworkPolicy'ye yönelik zengin özellikler (Technology Preview), uygulamaların birbiriyle iletişime geçmesi ve hangi ağ kaynaklarını sundukları gibi konularda daha ayrıntılı kontroller yapılmasını sağlar. NetworkPolicy, kullanıcıların hizmetlere erişmesini sağlarken, ağ üzerindeki herhangi bir uygulamaya kimin erişebileceğini belirleyip, kullanımı sınırlayabilir.
 
Hibrit ve çoklu bulut ayakizlerinde istikrar
Genel ve özel bulut hizmetleriyle fiziksel kaynakların oluşturduğu kurumsal karma statik bir karma değil; işletmelerin gereksinimlerini ve müşteri taleplerini karşılamak içim sık sık evriliyor. Bu ayakizleri genelinde bulut yerlisi uygulamaların çalıştırılması için istikrar şart. Bu uygulamalar geniş bir çeşitliliğe sahip olan birçok platformdan erişilebilmesi gereken hizmetler üzerinden kuruluyor. Red Hat OpenShift Container Platform 3.6, bu hizmetlerin aşağıdakiler sayesinde kolayca bulunmasını ve kullanılmasını mümkün kılıyor:
  • Service Broker ve Service Catalog (Technology Preview), kullanıcıların faydalandıkları hizmetler kendi veri merkezlerinde veya genel bulutta da olsa,  hizmetleri araması, hazırlaması ve OpenShift uygulamalarına bağlanmasına yardımcı oluyor.
  • OpenShift Template Broker (Technology Preview). Yeni Service Catalog kullanıcı arayüzü ile kullanıcılar OpenShift şablonlarını seçebiliyor ve böylece OpenShift içerisinde çoklu-konteynerli uygulama hizmetleri kurabiliyor.
  • Ansible Playbook Broker (Technology Preview) OpenShift üzerinde uygulama hizmetleri kurulması için Ansible Playbook'ların kullanılabilmesini sağlarken,  hizmetlerin nereden geldiğine (OpenShift cluster veya bulut ya da diğer yerler) bağlı olmaksızın uygulamaların birbirine bağlanmasını mümkün kılıyor. 
  • Red Hat Gluster Storage ile kurulan entegre konteyner yerlisi depolama erişimi kolay, OpenShift kaydı için üç yönlü çoğaltılmış depolama özelliğinin yanısıra OpenSHift'in ilk kurulumunda kullanılmaya hazır, kalıcı depolama sağlıyor.
 
Red Hat OpenShift Container Platform 3.6'ya Red Hat Müşteri Portalı üzerinden ulaşılabiliyor.  
 
Red Hat başkan yardımcısı ve OpenShift genel müdürü Ashesh Badani konuyu şöyle değerlendiriyor: “Bulut yerlisi uygulamalar, geleneksel uygulamaların “dünyevi” ihtiyaçlarından muaf değil; buna daha yüksek güvenlik ve uyum da dahil. Ayrıca, buluttaki ayakizlerinin genelinde istikrarlı bir geliştirici deneyimi sağlama konusunda da ilave güçlüklerle karşılaşılıyor. Red Hat OpenSHift Container Platform'un son versiyonu, güvenlik ve uyum gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olacak yeni araçlar ve kaynaklar ekliyor. Buna ek olarak, bulut üzerinden verilen hizmetlerde istikrar sağlayacak yeteneklerin yanı sıra ağ içinde çalışan kaynakların detaylı kontrollerini de mümkün kılıyor”
 
İlgili Kişi
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr
 
Red Hat hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek perfor-manslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak
toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına ha-zırlamaya yardımcı olur. http://www.redhat.com
 
 


  Share  Paylaş
Red Hat
Hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur.