Haberler / Red Hat Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.05.2018

Bültene ait dosyalar

Gartner Magic Quadrant raporunda Red Hat (3Scale) Tam Yaşam Döngülü API Yönetiminde lider seçildi
 
Değerlendirme kurum vizyonunun eksiksizliği ve uygulama yeteneği üzerinden yapıldı.
 
Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Inc.'in (NYSE: RHT), Gartner tarafından düzenlenen Magic Quadrant 2018 raporuna göre Tam Yaşam Döngülü API Yönetiminde lider olduğu duyuruldu. Red Hat (3scale), önceki Magic Quadrant'ta da Tam Yaşam Döngülü API Yönetiminde yine lider seçilmişti. 
 
Gartner'ın Magic Quadrant (Liderler Çeyreği) raporları, sağlayıcıların vizyon bütünlüğünün ve uygulama yeteneğinin analizini temel alıyor. Gartner, “Tam yaşam döngülü API Yönetimi olmadan platformlarda dijital strateji kurmanın, ekosistemler oluşturmanın ve etkili bir API programı yürütmenin imkansız”  olduğunun altını çiziyor.
 
3scale API Yönetimi,  gerek kurum içinde gerekse genel, özel ve hibrit bulut ortamlarında uçtan uca uygulama programlama arayüzü (API), yönetim yetenekleri sağlayan ödüllü bir platform. Red Hat 3scale API Yönetimi güvenlik yönetimi, erişim kontrolü, oran limitleri, paraya dönüştürme ve zengin geliştirici deneyimi araçları gibi özellikler içeriyor. API yönetimi,  hem çevik entegrasyon metodolojisinin en temel ögelerinden birini hem de dağıtık entegrasyon ve konteynerleştirme sunuyor.  Bu iki niteliğin bir arada olması,  yeni uygulamalar ve hizmetlerin kurumsal veriler ve eski sürüm uygulamalarla daha kolay ve hızlı entegre edilmesini sağlayan yenilikçi ve güçlü bir yaklaşımı temsil ediyor.
 
Red Hat, Kıdemli Direktör ve API Altyapısı Başkanı Steven Willmott, “Bugün her an her yerde var olan API'ler, farklı sistem ve verilere yayılmış kritik bilgileri çözen teknolojinin gücünün yanı sıra içinde bulunduğumuz dijital çağda kurumların iş yapış biçimlerinin geçirdiği değişimde oynadıkları rolle ilgili de önemli ipuçları veriyor.  Etkili bir API yönetiminin, API ortamlarında görünürlük, esneklik, kontrol ve ölçeklenebilirlik kazanmak için gerekli olduğuna inanıyoruz. Tam Yaşam Döngülü API Yönetiminde, Magic Quadrant raporlarında bu yıl da lider olduğumuzun açıklanmasından gurur duyuyoruz,” diyor.
 
İlave Kaynaklar  
Red Hat bağlantıları  
İlgili Kişi
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr
 
Red Hat hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur. http://www.redhat.com
 


  Share  Paylaş
Red Hat
Hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur.