Haberler / Red Hat Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
05.12.2016

Bültene ait dosyalar

Gartner 2016 Quadrant'a göre Red Hat Tam Yaşam Döngüsü Sağlayan API Yönetimi lideri
 
Ekim 2016 tarihli rapordaki değerlendirmelerde firmanın vizyon bütünlüğü ve uygulamaya geçirme yetkinlikleri temel alındı.
 
Dünyanın lider açık kaynak çözümleri sağlayıcısı Red Hat, Ekim 2016'da Gartner tarafından düzenlenen Magic Quadrant raporunda “Liderler” kadranında konumlandırıldı. Red Hat'in bu pozisyonda olmasının ardında, Red Hat 3scale API Yönetim Platformuna yönelik Tam Yaşam Döngülü API Yönetiminin başarısı var.
 
Gartner'ın Magic Quadrant raporu, tedarikçilerin vizyon bütünlüğü ve uygulama yeteneklerinin titizlikle analiz edilmesini temel alıyor. Gartner'a göre, tam yaşam döngülü API yönetimi, dijital işletmelerinde teknoloji programları kullanmak, başarılı API programları yürütmek ve API ekonomisinde öne çıkmak isteyen kurumların ihtiyaç duyduğu işlevselliğin tümünü karşılıyor.
 
Red Hat 3scale API Yönetim Platformu, kurumların API'ları için uçtan uca tüm yönetim yeteneklerini sağlamak üzere tasarlanmış dağıtık, bulut tabanlı bir platform. Red Hat'in 2016 Haziran'ında satın aldığı 3scale tarafından geliştirilen API yönetim teknolojisini temel alan Red Hat 3scale API Yönetim Platformu, Red Hat'in mevcut uygulama geliştirme teknolojilerini tamamlıyor. Bu teknolojiler arasında Red Hat JBoss Middleware portföyü, OpenShift Konteyner Platformu ve Red Hat Mobil ürünleri yer alıyor. Red Hat artık müşterilerinin dijital dönüşüm girişimlerinin basitleştirip hızlandırma konusundaki yeteneğini daha da geliştirmiş oluyor.
 
Red Hat API Altyapı Yöneticisi ve Başkanı Steven Willmott, “Dijital ekonominin yapı taşları olan API'ler, dijital dönüşüm inisiyatifi kullanmak isteyen kurumlar için giderek daha da stratejik bir rol oynamaya devam ediyor. Müşterilerimize API'ları üzerinde kullanabilecekleri görünürlük ve kontrol sağlayarak, bu API özelliklerini hayata geçirebilmelerini sağlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz“ diyor.
İlgili Kişi:
Dilara Ekinci
Marjinal Porter Novelli , Red Hat  
0212 219 29 71
dilaraemarjinal.com.tr

 
Red Hat hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur. http://www.redhat.com


  Share  Paylaş
Red Hat
Hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur.