Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
17.04.2019

Bültene ait dosyalar

Fortinet, siber güvenliğin üçüncü neslini bir adım öteye taşıyor
 
FortiOS'un en güncel sürümü, nesnelerin internetinden uca, çekirdek ağa ve çoklu bulut yapısına kadar uzanan bir koruma sağlamak için Security Fabric'in tamamında 300'ün üzerinde inovasyon sunuyor.
 

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (NASDAQ: FTNT), global müşteri ve iş ortakları konferansı Accelerate 19'da, en önemli ürünlerinden biri olan FortiOS 6.2 işletim sisteminin en son sürümünü duyurdu. FortiOS 6.2 sürümü, kurumların dijital dönüşümle ortaya çıkan uç ve çoklu bulut ortamlarının gerektirdiği güvenlik tabanlı ağına ulaşmalarını sağlayarak Fortinet'in ürün ve çözüm portföylerini kapsayan 300'ün üzerindeki inovasyonla Security Fabric yaklaşımını geliştirmeye devam ediyor.

FortiOS 6.2 sürümünü değerlendiren Fortinet Bölge Teknoloji Direktörü Melih Kırkgöz , “Devam eden dijital dönüşüm süreci yalnızca bulutun değil uç ortamların da öneminin giderek arttığını gösteriyor. Bu süreçteki en büyük güçlük, hızla yaygınlaşan uç cihazlara bağlı olarak giderek daha da genişleyen dijital saldırı yüzeyinin güvenliğini sağlamak olacak. İş başarısının mikro saniyelerle ölçülmesi sebebiyle, kurumlar performansı siber güvenliğe tercih etmeyi göze alamaz. Bunun yerine, uç noktalar dahil olmak üzere operasyonun olduğu her yerde güvenliğin sağlanması gerekir. Bunu sağlamak için kurumlar, herhangi bir değişim olduğunda bile tüm ağı kapsamak için izole edilmiş güvenlik cihazları ve platformlarının ötesine geçen güvenlik dokusu tabanlı bir yaklaşım benimsemelidir. Bu da kapsamlı, entegre ve otomatik bir koruma gerektirir” dedi.

Fortinet, en önemli müşteri sorunlarını çözüyor

Tüm dijital saldırı yüzeyinde kapsamlı görünürlük: Fortinet, Fortinet çözümleri ve 700'ün üzerinde Alliance Partner arasındaki güçlü entegrasyona sahip Security Fabric kapsamında görünürlüğü artırıyor, kurulum ve yönetimi sadeleştiriyor. FortiGate, türünün en iyisi FortiGate Secure SD-WAN çözümü ve bulut tabanlı platformlardan oluşan geniş portföyü, hedef tabanlı segmentasyon dahil yeni işlevselliklerle geliştirildi. Müşteriler, geniş bir profesyonel çözüm yelpazesi dahil Fortinet'in 360 Protection hizmet paketleri aracılığıyla FortiOS 6.2'nin sağladığı kapsamlı görünürlüğün ulaştığı bu yeni boyutu en üst seviyeye taşıyabiliyor.
Entegre koruma ve gelişimiş tehdit tespiti: Fortinet, internet trafiğinin, ihlalleri saptamak için yeni aldatma tabanlı teknolojilerin ve bulut mimarilerine kadar geniş kapsamlı Security Fabric yapısı boyunca sorunsuz çalışan segmentasyonun güvenliğini sağlamak için entegre TLS 1.3 desteği dahil olmak üzere, en yeni sektör standartlarını destekleyerek ürün inovasyonuna öncülük etmeye devam ediyor. Fortinet'in FortiDeceptor teknolojisi, zararlı yazılımlara ve ağa bağlı kaynaklara erişim ve saldırı amaçlayan yetkisiz kullanıcılara karşı otomatik müdahaleyi harekete geçirerek, sınıfının en iyisi savunma ve koruma güvenliği mekanizmaları sağlıyor.

Otomatik operasyonlar, orkestrasyon ve müdahale: Security Fabric'in kapsamlı entegrasyon ve gelişmiş otomatizasyon yetenekleri, Security Fabric'e entegre olan tüm çözümlerde tek ve ortak ekran görünürlüğü ve yönetimi sağlayarak masrafların azaltılmasına yardımcı oluyor. Karmaşıklığı azaltmak, kontrol kapsamını genişletmek ve kritik işlevleri otomatize etmek için otomasyon ve makine öğrenme işlevlerini uygulamak, tehdit müdahalesini dijital hıza ulaştırıyor. Ayrıca, FortiGuard Laboratuvarları'ndan sürekli alınan yapay zeka tabanlı tehdit istihbaratı saldırıların tespiti ve otomatik müdahalenin hızını ve doğruluğunu artırıyor.

Ek kaynaklar  
İlgili Kişi: 
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0 533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr

Fortinet Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 385 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.comFortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.

 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.