Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
10.01.2018

Bültene ait dosyalar

Fortinet, NSS Veri Merkezi Güvenlik Ağ Geçidi testinde “Tavsiye Edilen” çözüm oldu
 
FortiGate Veri Merkezi Yeni Nesil Güvenlik Duvarları, sektörün en etkili güvenlik, performans ve değer bileşkesini sunuyor.
 
Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet®  (NASDAQ: FTNT),  NSS Labs Veri Merkezi Güvenlik Ağ Geçidi grup testinin sonuçlarını açıkladı. Bu test aynı zamanda, Fortinet'in FortiGate 7060E ve 3000D Yeni Nesil Güvenlik Duvarlarının (NGFWs) her ikisinin de başarısının kanıtlanmasıyla ve  “Tavsiye Edilen” şeklinde derecelendirilmesiyle sonuçlandı.
 
 • FortiGate 7060E ve 3000D modellerinin her ikisi de, NSS Labs Security Value Map'te (SVM) güvenlik etkinliği (Security Effectivity) ve fiyat/performans anlamında en iyi kombinasyona sahip ürünler olarak ön plana çıktı.
 • The FortiGate 7060E, datasheet değerinden daha yüksek IPS işlem kapasitesi (throughput) sağladığını gösterdi.  
 • NSS Labs'in yeni Veri Merkezi Güvenlik Ağ Geçidi raporu, günümüzdeki veri merkezi güvenlik ürünlerinin performans ve güvenlik etkinliği konusundaki en kapsamlı test olarak dikkat çekiyor ve müşterilerin en iyi çözümleri seçmelerini sağlıyor.
 
Fortinet Türkiye Sistem Mühendisi Özgür Köse; “Bulut tabanlı uygulama kullanımının daha da artmasıyla, çekirdek ağ hızları saniyede 100 gigabitin üzerine çıkmaya başladı. Kurumlar bu değişikliğe uyum sağlamak için daha etkili ve yüksek performanslı veri merkezi mimarileri; artan trafiği idare edebilmek için izinsiz giriş önleme ve güvenlik duvarları gibi birleştirilmiş  güvenlik çözümleri kullanıyor. Yeni NSS Labs Data Center Security Gateways (NSS Labs Veri Merkezi Güvenlik Ağ Geçitleri) testi, Fortinet'in veri merkezlerinde son derece emniyetli  ve ultra yüksek performanslı yeni nesil güvenlik sağlama konusunda öncü olduğunu gösteriyor ” diyor.
 
Veri merkezi ölçeğinde lider güvenlik
Dijital dönüşüm, giderek artan trafikle başa çıkabilecek ve IPv4 ve IPv6 gibi farklı protokolleri koruyacak çözümler gerektiren 100 gigabit ağ mimarilerinin önünü açıyor. Saldırıların yoğunluğu, aynı zamanda, günümüz veri merkezlerinin, hat hızlarında saldırı engelleme sistemi (IPS) gibi ileri düzey  engelleme yeteneklerine sahip olmaları gerektiği anlamına geliyor.
 
FortiGate NGFW ürün ailesi, günümüzün büyük ölçekli veri merkezlerinin ihtiyaç duyduğu yüksek verim ve güvenlik etkinliğini karşılamak için tasarlandı. FortiGate, IPv4 and IPv6 trafiğindeki artan hacimler için tek haneli gecikme ile yüksek performanslı güvenlik sunuyor. Fortinet'in, 30 Mbps'den 100 Gbps'e kadar NGFW performansı sunan FortiGate NGFW ürün ailesi, ağ hızına engel olmaksızın birçok veri merkezi güvenlik altyapılarında fayda sağlıyor.    
 
FortiGate 7060E NGFW ürünü, yelpazenin en üst ucu için ise ileri düzey saldırı tespit sistemi (IPS), granüler uygulama kontrolü ve çoklu gigabit hızlarında geniş kapsamlı tehdit korumasından oluşan güçlü bir kombinasyon olarak ön plana çıkıyor.
 
 • Saldırı engelleme oranı: 97.9%
 • Kaçış engelleme: 100%
 • IPS işlem hacmi (throughput): IPv4 131,486 Mbps, IPv6 114,416 Mbps
 
Fortinet'in FortiGate 3000D NGFW ürünü, kompakt bir donanım içinde (appliance) en yüksek düzeyde güvenlik duvarı performansı sağlamak için tasarlandı. Ayrıca internette veya bulutta, veri merkezi çekirdeğinde ya da dahili bölümlerde kullanılabilme esnekliğine de sahip olmakta.
 
 • Saldırı engelleme oranı: 98%
 • Kaçış engelleme: 100%
 • IPS işlem hacmi (throughput): IPv4 30,987 Mbps, IPv6 30,046 Mbps
 
NSS Labs CEO'su Vikram Phatak, “NSS Labs olarak kurumları, bağımsız gerçek-dünya test sonuçlarını temel alan, bilgiye dayalı kararlar vermesine kolaylaştırmaya odaklıyız. Üçüncü taraf olarak gösterdiği bağlılıktan dolayı Fortinet'i kutluyorum. 2017 DCSG Group Testi'nde “Tavsiye Edilen” olarak derecelendirilen Fortinet'in,  veri merkezi güvenlik mimarisini güçlendirmek isteyen tüm kurumlar için harika bir seçenek olduğuna inanıyorum” diyor.
 
Fortinet Delivers an NSS Recommended Security Fabric
Fortinet çözümleri, yapılan testlerde, üstün güvenlik etkinliği, ileri düzey özellikler ve üstün performans gibi nitelikleri istikrarlı bir şekilde taşıdığını gösterdi. Fortinet'in testler ve geçerlilik uygulamaları konusundaki sergilediği bağlılık, 2017 yılında yapılan yedi farklı grup testinde dokuz Fortinet çözümünün, “Tavsiye Edilen” konumuna alınmasıyla sonuçlandı:
 • Data Center Security Gateway (Veri Merkezi Güvenlik Ağ Geçidi): FortiGate 7060E ve FortiGate 3000D
 • İhlal Önleme Sistemleri: FortiSandbox Cloud, FortiGate 600D, FortiMail Virtual Appliance ve FortiClient
 • Yeni Nesil Saldırı Önleme Sistemi: FortiGate 600D
 • İhlal Saptama Sistemleri: FortiSandbox 2000E ve FortiClient
 • Yeni Nesil Güvenlik Duvarları: FortiGate 3200D ve FortiGate 600D
 • Web Uygulama Güvenlik Duvarı: FortiWeb 3000E
 • Son Kullanıcı İleri Düzey Koruma Sistemleri: FortiClient
 
İlgili Kişi
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr

Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 330 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.

 
 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.