Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
18.10.2018

Bültene ait dosyalar

Fortinet Gartner'ın Kurumsal Ağ Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu'nda bir kez daha lider olarak gösterildi
 
Fortinet'in liderliği, çözümleriyle tüm ağ genelinde sağladığı görünürlüğün ve güvenliğin başarısını kanıtlarken, otomatik ve Entegre Güvenlik Dokusu” çözümünü de öne çıkarıyor.
 
Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (NASDAQ: FTNT), Gartner'ın Kurumsal Ağ Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu'nda bir kez daha lider olarak gösterildiğini duyurdu. 2018 Raporu'nda, Fortinet'in vizyonunun bütünlüğü ve vizyonunu hayata geçirme yetenekleri vurgulandı.
 
Fortinet Güvenlik Dokusu'nun temeli olan FortiGate Kurumsal Güvenlik Duvarı, şube, yerleşke, veri merkezi, kurum içi ağ segmentleri ve çoklu bulut ortamlarının korunmasında ihtiyaç duyulan ölçek, otomasyon ve performansı sağlayan tek çözüm.
 
Gartner tarafından lider olarak gösterilmek Fortinet'in bu alandaki liderliğini pekiştiriyor. FortiGate Kurumsal Ağ Güvenlik Duvarı müşterileri, Gartner Peer Insights araştırmasında bu pazara yönelik toplamda 990 adet yorum yazmış ve 508 adet yorumda FortiGate'e beş yıldız vermiştir. Bu rakam, 6 Ekim 2018 itibari ile Kurumsal Ağ Güvenlik Duvarı pazarında elde edilen en yüksek rakam olarak kabul ediliyor. Fortinet, ayrıca Gartner'ın 2018 Peer Insights Müşterilerin Tercih Ettiği Kurumsal Ağ Güvenlik Duvarları raporunda da yer aldı.
 
Fortinet'in bu başarısını değerlendiren Fortinet Bölge Teknoloji Direktörü Melih Kırkgöz şunları söyledi: “Fortinet olarak Gartner'ın Kurumsal Ağ Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu'nda lider olarak gösterildiğimiz için gurur duyuyoruz. Gartner Peer Insights'a yorum yazmak için zaman ayıran 900'ün üzerinde müşterimize Fortinet ailesi adına özel olarak teşekkür ediyoruz. Gartner tarafından bu alanda lider olarak tanınmak, kurumsal müşterilerimize tüm saldırı yüzeyi genelinde en kapsamlı, en güçlü ve en gelişmiş otomatik güvenlik koruması sağlamak için sürdürdüğümüz çalışmaların başarıyla sonuçlandığını doğruluyor.”
 
Fortinet'in vizyonunu hayata geçiren çözümleri

Fortinet, kurumların tüm dağıtık ağlarında tek ve entegre bir çözüm kullanmasını mümkün kılmak için siber güvenliğe bütüncül bir yaklaşım getirmeye odaklanarak ağ güvenliğinin geleneksel yapılarına karşı çıkıyor. Fortinet'in FortiGate Kurumsal Güvenlik Duvarı çözümleri, tehditlere karşı, tek elden ve otomatik olarak çok katmanlı müdahalelerde bulunmak için tasarlanan Fortinet Güvenlik Dokusu'nun da merkezinde yer alarak üstün yeni nesil güvenlik duvarı yetenekleri sağlıyor.
 
Gelecekteki hazır bir çözüm olarak FortiGate sektörde en yüksek SSL performansını sunuyor ve güvenli bulut erişimi için modern şifreleme metodlarının tümünü destekliyor. Fortinet aynı zamanda SD-WAN, kurum içi segmentasyon, güvenli ağ geçidi ve NOC/SOC kurulumları gibi diğer tüm önemli kurumsal kullanım senaryolarını sorunsuz bir şekilde kapsayabilen tek sağlayıcı.
 
Entegre Güvenlik Dokusu çözümünün temeli olan Fortinet'in evrensel güvenlik işletim sistemi FortiOS çok geniş bir çözüm yelpazesinde sadeleştirilmiş kontrol sağlıyor. Fortinet aynı zamanda sektördeki en yüksek performansa sahip güvenlik işlemcilerini geliştirdi, ileri düzey sandbox işlevini Gelecek Nesil Güvenlik Duvarı çözümlerine entegre etti, üçüncü taraf güvenlik çözümleriyle kapsamlı entegrasyonu otomatize eden Security Fabric Connectors'ı tasarladı ve şu anda mevcut olan en ileri yapay zeka teknolojilerini kullanan dünyanın en kapsamlı tehdit istihbarat altyapısını inşa etti.
 
Bu inovasyonların bileşimi kurumsal BT ekiplerinin orkestrasyon ve yönetimi merkezileştirmesini, tehdit istihbaratı ile ilişkilendirilmesini, bilinen ve bilinmeyen zafiyet ve tehditlerin tespit edilmesini ve nerede olursa olsun saldırılara eş zamanlı olarak entegre ve koordineli bir müdahalede bulunmasını mümkün kılıyor.
 
Ek kaynaklar
  • Gartner'ın 2018 Kurumsal Ağ Güvenlik Duvarı Çözümleri Magic Quadrant Raporu'na erişmek için tıklayın. 
 
İlgili Kişi: 
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0 533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr

 
Fortinet Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 360 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.comFortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.

 
 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.