Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.02.2018

Bültene ait dosyalar

Fortinet dördüncü çeyrek ve 2017 yılının finansal sonuçlarını açıkladı
 
Fortinet raporunda yılın tümüne ait gelirlerde 2016 yılına göre yüzde 17 artış olduğu, faturalandırma oranlarının ise yüzde 19 yükseldiği görülüyor.

Kapsamlı, otomatik ve entegre siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (NASDAQ: FTNT), dördüncü çeyrek ve 31 Aralık 2017'de sona eren 2017 yılının tamamına ait finansal sonuçlarını paylaştı.  
 
2017 yılının dördüncü çeyreğinde öne çıkanlar
• Gelirler geçen yıla göre %15 artarak 416,7 milyon dolara yükseldi
• Faturalandırmalar geçen yıla göre %15 atarak 534,0 milyon dolara yükseldi.
• Ertelenmiş gelirler geçen yıla göre %29 artarak 1,34 milyon dolar oldu.
• GKGMİ'ne göre hisse başına seyreltilmiş net kayıp 0,17 dolar oldu; buna bir seferlik vergi masrafı olan 63,0 milyon dolar ya da yeni vergi yasasına göre hisse başına 0,36 dolar da dahildir.
• GKGMİ-dışı hisse başına seyreltilmiş net gelir yıllık bazda 0,32 dolar oldu.
• Operasyonlardan gelen nakit akışları 157,5 milyon dolar oldu
• Serbest nakit akışı 143,9 milyon dolar oldu.
• Nakit, nakit benzeri ve yatırımlar 1,35 milyar dolar oldu.
• Hisse geri satın alımları 322,4 milyon dolar oldu.
 
2017 yılının tamamında öne çıkanlar 
• Gelirler geçen yıla göre %17 artarak 1,49 milyar dolara yükseldi.
• Faturalandırmalar geçen yıla göre %19 atarak 1,80 milyar dolara yükseldi.
• GKGMİ'ne göre hisse başına seyreltilmiş net gelir 0,18 dolar oldu; buna bir seferlik vergi masrafı olan 63,0 milyon dolar ya da yeni vergi yasasına göre hisse başına 0,35 dolar da dahildir.
• GKGMİ-dışı hisse başına seyreltilmiş net gelir yıllık bazda %42 artarak 1,04 dolar oldu.
• Operasyonlardan gelen nakit akışları 594,4 milyon dolar oldu
• Serbest nakit akışı geçen yıla göre %65 artarak 459,1 milyon dolara yükseldi.
• Hisse geri satın alımları 446,3 milyon dolar oldu.
 
Fortinet Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ken Xie sonuçlarla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: "Dördüncü çeyrek ve 2017 yılının tamamına ait finansal rakamlarımızın güçlü olmasından memnuniyet duyuyoruz; zira bu sonuçlar bizim teknolojideki avantajlarımızı ve pazar liderliğimizi net bir şekilde ortaya koyuyor. Ağ altyapılarının tamamında müşterilerimize kapsamlı, otomatik ve entegre güvenlik sağlıyor olmamız, bizi rekabette çok farklı bir noktaya taşıyor. Fortinet Security Fabric inovasyonumuzdan aldığımız güçle Fortinet olarak çok büyük bir pazar ivmesi yakaladık. Gelecekte de sağlam bir büyüme sergileyecek şekilde konumlandığımıza inanıyorum.”
 
İlgili Kişi
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr
 
Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 330 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs
 

 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.