Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
06.11.2018

Bültene ait dosyalar

Fortinet, bulut temelli tehdit analiz şirketi ZoneFox'u satın aldı
 
Fortinet, şirketleri iç tehditlerden korumak için mevcut gücüne makine öğrenmesi temelli tehdit tespiti ve müdahale olanaklarını da ekledi

Geniş, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde global bir lider olan Fortinet® (NASDAQ: FTNT) merkezi İskoçya'nın Edinburgh şehrinde bulunan özel bir bulut tabanlı iç tehdit algılama ve müdahale şirketi olan ZoneFox Limited'in satın alım işlemlerini tamamladı. Bu satın alma, Fortinet Security Fabric'in gücünü daha da artıracak ve Fortinet'in mevcut son nokta ve SIEM güvenlik iş birimini güçlendirecek. 

Fortinet'in müşterilerine sunacağı hizmetlerden bazıları şöyle: 
  • Hem ağda hem de ağ dışında son noktalarda ve ilgili veri akışında ve kullanıcı davranışında daha derin görüş mesafesi
  • Günlük milyarlarca olaydan yüksek kaliteli tehdit ipuçları oluşturabilen ve böylece kör noktaları açığa çıkaran ve şüpheli etkinliklerle ilgili kullanıcıları uyarabilen otomatik öğrenme olanakları
  • Politikaları kolayca analiz etmek ve yapılandırmak için beş temel faktör (kullanıcı, cihaz, kaynak, süreç ve davranış) hakkında temel verileri toplayan benzersiz bir bulut tabanlı mimari
  • Analistlerin, bir kuruluşun güvenliğini güçlendirmek için gereken eylemleri hızlıca belirlemelerine yardımcı olan basit bir arama arayüzü ile birleştirilmiş eksiksiz bir suç kaydı altyapısı
  • Kurulum gerektirmeyen kullanımı kolay ve hızlı bir araç: Çözüm, performans kaybı olmaksızın 10.000'in üzerinde aracı destekleyecek şekilde ölçeklendirilebilir
  • “Kullanıma hazır” politikalar ile GDPR, ISO 27001, HIPAA ve PCI DSS için kullanıma hazır destek
 
ZoneFox'un ödüllü makine öğrenimi tabanlı tehdit avı teknolojisinin entegrasyonu, FortiClient son nokta güvenliğini, son nokta algılama ve yanıt (EDR) olanağı sağlama konusunda tamamlayacak ve FortiSIEM'i, hem kurum içi hem de bulut içi ek kullanıcı davranış analizi (UEBA) özellikleriyle genişletecektir. Fortinet, ZoneFox tarafından sağlanan yeni son nokta güvenlik özelliklerinin, kurumların anormal davranışları tespit etmek ve iç tehditlere daha hızlı bir yanıt vermek için makine öğreniminden daha çok faydalanmalarına olanak tanımasını bekliyor. 

Fortinet'in kurucusu, yönetim kurulu başkanı ve CEO'su Ken Xie şunları söyledi:

“Kurumlar, kendi bünyelerindeki son noktaların sayısında, verilere ve bulut kaynaklarına ulaşan kullanıcıların sayısında dramatik bir artış yaşıyor.
Bu durum aynı zamanda, içeriden gelen tehditlere karşı savunma ihtiyacını da artırıyor. 2018 Verizon Veri İhlali Araştırmaları Raporu'na göre aslında, ihlallerin yüzde 30'unda, içerideki insanların ihmalkarlığı veya kötü niyetli davranışları söz konusu. ZoneFox'un bulut tabanlı tehdit avı teknolojisini, Fortinet'in mevcut son nokta ve SIEM güvenlik hizmetleriyle birleştirerek müşterilerimize; içeriden gelen tehditlere karşı savunma sağlayacak, ağdaki kör noktaları ortadan kaldıracak ve günümüzün genişleyen saldırı yüzeyini otomasyon ve makine öğrenmesi ile koruyacak entegre bir yaklaşım sunabileceğiz.”

ZoneFox CEO'su ve kurucusu Dr. Jamie Graves şunları söyledi:

“Fortinet ekibine katılmaktan ve bilgi güvenliği yöneticilerinin iç tehditlere ilişkin endişelerini hafifletme odaklı ortak vizyonumuz etrafında bir araya gelmekten memnuniyet duyuyoruz. Çözümümüzü Fortinet Security Fabric ile entegre ederek, Fortinet çözümleri ve üçüncü taraf çözümlerden oluşan geniş bir çözüm spektrumuna erişebilecek ve müşterilerimizin ağ güvenliğine dair en büyük zorluklarını çözebileceğiz.”

Fortinet Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 360 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.comFortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.

ZoneFox Hakkında
ZoneFox, kurumlardaki veri hırsızlığı, veri sızıntısı ve kötüye kullanım riskini azaltarak, gittikçe yaygınlaşan iç tehdit sorunlarıyla etkin bir şekilde mücadele eden, dünya çapında bir kurumsal güvenlik platformudur. Gelişmiş UEBA ve makine öğrenimi teknolojisi sayesinde ZoneFox, kullanıcı davranışı ve veri akışı konusunda hızlı ve eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlar. Ayrıntılı bilgi için www.zonefox.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
 
 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.