Haberler / Fortinet Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
12.11.2018

Bültene ait dosyalar

Fortinet 2018'in üçüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı
 
Security Fabric Platformu, 2018'in üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre faturalandırmalar, gelirler ve faaliyet kârında kaydedilen büyümeyi destekliyor.

 
2018'in üçüncü çeyreğine ait önemli finansal rakamlar
• Toplam gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artış göstererek 453,9 milyon dolara ulaştı.
• Ürün geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artış göstererek 164,5 milyon dolara ulaştı.
• Faturalandırmalar, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artış göstererek 527,5 milyon dolara ulaştı.
• Ertelenmiş gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artış göstererek 1,54 milyon dolara ulaştı.
• GAAP faaliyet kârı: yüzde 14
• GAAP dışı faaliyet kârı: yüzde 24
• İşletme faaliyetlerinden kaynaklanan nakit akışı: 176,7 milyon dolar
• 158,5 milyon dolar değerinde serbest nakit akışı
 
Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (Nasdaq: FTNT), 30 Eylül 2018'de sona eren üçüncü çeyreğe ilişkin finansal sonuçlarını duyurdu.
Fortinet Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve Kıdemli Baş Yönetici Ken Xie konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Üçüncü çeyrekte başarılı finansal sonuçlar elde ettik. Pazar payımızdaki artış, benzerlerinden son derece farklı olan Security Fabric platformumuz sayesinde elde ettiğimiz rekabetçi avantajımızdan ileri geliyor. Security Fabric platformumuz her yönüyle, hem kurum içi hem de bulut ortamları için benzersiz bir entegrasyon ve otomasyonla kapsamlı güvenlik yetenekleri sunuyor. Fortinet olarak, ağ güvenliğindeki en son gelişmelerle müşterilerimizi güçlendirmeye kararlıyız ve bizi bekleyen büyük iş fırsatları için çok heyecanlıyız.”

İlgili Kişi: 
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0 533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr
 
Fortinet Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 360 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.comFortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.

 


  Share  Paylaş
Fortinet
Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), dünya çapındaki işletmelerin, servis sağlayıcıların ve kamu kurumlarının BT güvenliği altyapılarını sadeleştirirken, her geçen gün farklılaşan siber güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Fortinet çözümleri, kurumların en değerli varlıklarını koruma altına almak amacıyla sektördeki en üst seviye tehdit araştırma, güvenlik zekâsı ve analitik çalışmalarıyla sürekli güçlendirilir. Tek bir alanda hizmet sunan güvenlik sağlayıcılarının aksine, Fortinet işletmelerin bulut, sanal veya fiziksel ortamlardaki ağ, uygulama ve mobil güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracak yetkinliğe sahiptir. Dünyanın en büyük kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 210.000’den fazla müşteri, hayati öneme sahip sistemleri ve içeriklerinin korunması konusunda Fortinet'e güvenmektedir.