Haberler / Red Hat Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
09.02.2017

Bültene ait dosyalar

Merhaba,
 
Bain & Company ve Red Hat, işletmelerin dijital dönüşüm uygulamalarını ve bunun sonucunda sağladığı faydaları belirlemeyi hedefleyen ortak bir araştırmanın sonuçlarını yayımladı. For Traditional Enterprises, the Path to Digital and the Role of Containers (Dijitalleşmeye ve Konteynerlere Uzanan Yolda Geleneksel İşletmeler) araştırmasına toplamda yaklaşık 450 Amerikalı yönetici, BT lideri ve BT çalışanı katıldı.
 
Araştırmaya göre gelişmiş dijital teknolojilere sahip geleneksel işletmelerin paylarını büyütme potansiyeli diğerlerinden 8 kat daha fazla. 2017 yılında başarılı şirketlerin konteyner, bulut bilişim, ileri düzey analitik ve modern uygulama geliştirme gibi gelişmiş teknolojilerle diğerlerinden ayrışması bekleniyor.
 
Konuyla ilgili global basın bültenimizi ekte, Red Hat Türkiye Genel Müdürü Haluk Tekin'in yorumunu aşağıda bilginize sunarız.
 
Haluk Tekin, Red Hat Türkiye Genel Müdürü:
2017 yılı, dünyadaki ve ülkemizdeki her ölçekten işletmenin, kurumsal hedeflerini hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirebilmesi için dijital yeteneklerini geliştireceği bir yıl olacak. Bu yeni teknolojiler henüz öğrenilme aşamasında, ancak kullanmaya başlamış olan işletmelerin kazandığı faydalar da son derece çarpıcı. Dijital dönüşüm tek seferde çıkılan bir basamak olmaktan ziyade zaman alan bir yolculuktur. Bu zaman zarfında geleneksel iş yüklerinde, gerek veritabanları gerekse iş zekası bağlamlarında, konteynerleşmeye daha büyük öncelik verileceğine inanıyorum.
 


  Share  Paylaş
Red Hat
Hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur.