Haberler / Red Hat Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
04.05.2017

Bültene ait dosyalar

11. Yıllık Red Hat İnovasyon Ödüllerinde açık kaynak başarıları taçlandırıldı
 
Red Hat çözümlerini olağanüstü tarzlarda kullanan Barclays Bank, Kanada'nın British Columbia eyalet yönetimi,  Macquarie, Rackspace ve Meksika'nın Jalisco eyaletine övgüler yağdırıldı.  
 
Açık kaynak çözümleri lideri Red Hat, Inc. (NYSE:RHT), şirketin çözümlerini yenilikçi ve yaratıcı bir tarzda kullanan müşteri ve iş ortakları arasında yapılan değerlendirmelerde 11. yıllık Red Hat İnovasyon Ödüllerinin kazananlarını açıkladı. Bu yılın kazananları olan Barclays Bank, Kanada'nın British Columbia eyalet yönetimi,  Macquarie, Rackspace ve Meksika'nın Jalisco eyaletine ödülleri bu hafta Boston'da düzenlenen Red Hat Summit etkinliğinde takdim edilecek. Bu isimlerin tümü arasından seçilecek 2017 Red Hat Innovator ödülü için düzenlenen çevrimiçi oylama ise şu anda açılmış bulunuyor.
 
Red Hat İnovasyon Ödülleri, dünya genelinde Red Hat teknolojisini yaratıcı düşünme, kesin problem çözümü ve inovatif tarzda kullanan Red Hat müşteri ve iş ortaklarına veriliyor. Red Hat İnovasyon Ödüllerini kazananlar uzmanlardan oluşan bir jüri heyeti tarafından karmaşıklık, benzersizlik ve çözümlerin uygulama büyüklüğü değerlendirilerek veriliyor.  
 
Komünitelerin çevrimiçi oylamaları sonucunda kategori kazananlarının arasından 2017 Red Hat Yılın İnovatörü seçilecek. Oylama 1 Mayıs Pazartesi günü EDT 9.00'da başlayıp, 3 Mayıs Çarşamba günü 11.59'da sona eriyor. 2017 Red Hat Yılın İnovatörü oylamasına katılmak için www.redhat.com/en/customers/innovation-awards adresine girilebiliyor. Kazanan 4 Mayıs Perşembe günü yapılacak 2017 Red Hat Summit töreniyle ilan edilecek.  
 
11. yıllık Red Hat İnovasyon Ödülleri kazananları ise şöyle:
 
DevOps uygulama kategorisi
Kazanan: Barclays Bank PLC
                          
 
Açık Kaynak kategorisi
Kazanan: British Columbia eyalet yönetimi, CIO Birimi
 
Kurumsal Dönüşüm kategorisi
Kazanan: Macquarie
 
Bulut altyapısı kategorisi
Kazanan: Rackspace
 
Uygulama Optimizasyonu kategorisi
Kazanan: Planlama, İdare ve F,nans Müdürlüğü (SEPAF), Meksika, Jalisco eyaleti yönetimi


Jüri heyeti
2017 Red Hat İnovasyon Ödüllerinin jüri heyeti aşağıdaki isimlerden oluşuyor:
  • Ashesh Badani, Red Hat OpenShift başkan yardımcısı,
  • Swapnil Bhartiya, teknoloji muhabiri;
  • Marco Bill-Peter, Red Hat, müşteri deneyimi ve katılımından sorumlu başkan yardımcısı,
  • Dietmar Fauser, Amadeus, Ar-Ge mimarisi, kalite & yönetişimden sorumlu başkan yardımcısı  (Red Hat OpenShift Konteyner Platformunu Amadeus Bulut Hizmetlerini desteklemek için kullanan Amadeus 2016 Red Hat Innovator of the Year ödülünü kazanmıştı);
  • Sean Michael Kerner, eWeek, kıdemli yazı işleri müdürü;
  • Chris Rommel, VDC Research, IoT & gömülü teknolojiden sorumlu yönetici başkan yardımcısı  ve
  • Chris Wright, Red Hat, teknoloji ofisi baş teknolog ve başkan.
 
Red Hat, müşteri deneyimi ve katılımından sorumlu başkan yardımcısı Marco Bill-Peter yarışmayı şöyle değerlendirdi: Red Hat İnovasyon Ödülleri her yıl Red Hat çözümlerini problem çözmek, işlev artırmak ve açık kaynak komünitesini zenginleştirmek için kullanan benzersiz ve etkileyici projeleri gün ışığına çıkarıyor. Müşteri ve iş ortaklarımız inovasyonun sınırlarını zorlamaya devam ediyor; bizler ise bu inanılmaz başarılarda rolümüz olmasından dolayı gurur duyuyoruz. 2017 Red Hat İnovasyon Ödüllerinin tüm kazananlarını tebrik ediyorum!”
 
İlgili kişi
Esra Şavkın

Porter Novelli 
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr

 
Red Hat hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur. http://www.redhat.com
 
 


  Share  Paylaş
Red Hat
Hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur.